tamam
Ecomach Imp & Exp Co., LTD 86-135-1076-5230 peter@ecomachcn.com
Haberler Teklif Alın
Ana sayfa - Haberler - Kablosuz bir gelecek mi? Reasonance, kablosuz TV'sini CES 2021'de sergiliyor

Kablosuz bir gelecek mi? Reasonance, kablosuz TV'sini CES 2021'de sergiliyor

March 24, 2022

İleriye dönük:CES 2021'in gösterdiği birçok şeyden biri, TV teknolojisinin ne kadar hızlı ilerlediği, ancak bu televizyonların hala bir prize takılması gerekiyor.Ancak bir şirket, dünyanın ilk "gerçek kablosuz TV"sine sahip olduğunu söylüyor;güç kablosu gerekmez.

kablosuz televizyonmantıkCES 2021'e götürüldü, hala bir prototip, ancak şarj istasyonlarına fiziksel olarak dokunmaya gerek kalmadan daha fazla cihazın kablosuz olarak çalıştırıldığı bir geleceğe bir bakış sunabilir.

40 inçlik televizyon gücünü klasik manyetik rezonansa dayanan "gelişmiş manyetik rezonans" kullanarak alıyor.Şirkete göre "güç, verimlilik, aktarım mesafesi ve tasarım özgürlüğünde yüksek performans" sunuyor.

Şarj sistemi 50 cm'lik (yaklaşık 20 inç) bir aktarım mesafesine sahiptir ve kullanıcıların sorunlara neden olan yanlış hizalama ve açı değişiklikleri konusunda endişelenmesine gerek yoktur.Reasonance, onu duvara veya mobilyaya entegre etmenin de transfer verimliliğini etkilemeyeceğini söylüyor.

Diğer kablosuz çözümlerle karşılaştırıldığında, Reasonance'ın teknolojisi yaklaşık yüzde 80 - 90 daha uygun maliyetlidir ve 120 W'a kadar TV kullanan TV'lerle çalışır.

Televizyon, 50'lerin bilimkurgu şovundan bir şeye benziyor olabilir, ancak Reasonance alıcı bobini yalnızca tanıtım amacıyla arka panele yerleştirdi.Nihai ürün, TV'nin içine yerleştirilecektir.

"TV'ler gibi kablosuz olarak çalışan bir ev cihazı oluşturmak için çok az girişimde bulunuldu. Samsung, CES 2020'de gerçekten kablosuz bir TV gösterecekti ancak planlarını iptal ettiler. Daha sonra açıkladıkları gibi, teknolojinin bu aşamada elde ettiği güç verimliliği Reasonance'ın kurucusu ve CEO'su Anton Vishnevsky, TV'ye istikrarlı bir güç kaynağı sunmak için yeterli olmayacaktı. Bizim teknolojimizle 'gerçek kablosuz TV' gerçek oluyor” diyor.

Reasonance, diğer prototipler üzerinde çalıştığını ve teknolojinin esnekliğinin --- e-araçlar da dahil olmak üzere başka uygulamalara sahip olduğunu ve maliyet etkinliğinin kablosuz bir geleceği daha gerçek hale getirdiğini ekliyor.